My

 

 

Nazdar pilštykové, Špičková kultura Vás víta v novém, úžsném roce 2011. Ač se to zdá skorem nemožné, je to již pátý rok, kam zasahuje její trvání.
 
Tak:
Rok 2007
V únoru došlo k historickému kroku- založení naší kapely, současně s tím vznikly první dvě písně:
Totěbá a Mrkev roste.
22. 5. se konala první zkouška- u JJK doma. Sešlo se rekordních 8 členů,
přičemž o pár dní později se dostavilo na zkoušku u Haitowera (též doma) členů 5.
V této blažené době jsme se seastávali z celkem 9 členů:
 
JJK- superstruny a kytara, zpěv
Haitower- úhlavní kytara a zpěv
Ježek- úhlavní kytara
Šávek- klarinet, bongo a zpěv
Jiří- zpěv
Stavra, Novákos, Daktr Šustek a Pelikoš obstarávali perkusivo a dle svých možností vypomáhlai i vokálně. Nutno podotknout, že Stavra zároveň vykonával práci manažera a Pelikoš zvukaře a DJe.
 
 
 
Vyvrcholením tohoto naprosto autentického údobí byl první, dnes již naprosto legendární koncert na Rozkoši na konci června. Byl to náš zatím nejúspěšnější koncert a obávám se, že jeho úspěch se nám nepodaří zopakovat. Snad se nám ještě nestalo, že by i přes naprostou instrumentální i vokální nechopnost podařilo zcela uchvátit diváky. Zároveň bylo vydáno první album "Singl 1", jež bylo nahráno na prvních dvou zkouškách.
 
Přes léto odešli Pelikoš, Novákos a Daktr Šustek a rozjelo se naplno tzv. "chorálové období". Chorály byly zvláště Stavrovou záležitostí. Podzim byl zcela v jejich znamení, natočilo se album "Chorály a Bonus", které vyšlo a bylo pokřtěno těsně před Vánoci 2007. V té době nám stála oporou paní profesorka Shánělová, která nám dovolila udělat pár koncertů v hodinách hudební výchovy. (Jeden na začátku roku, pak uvedení Koziny a křest Ch&B. Dnes můžeme všechny chorály znovu slyšet díky projektu Gorale originale PardubiciensisZde odkaz na stránky GOP.
 
Rok 2008
Na začátku roku přišla velká posila v podobě kytaristy Járdiho, který dostal k Vánocům elektrickou kytaru!!!! Přes leden a únor se nazkušoval repertoár pouze v poněkud omezené sestavě: JJK- akustická kytara a zpěv, Járdi- kytara elektrofonická a Stavra- zpěv a tuniský bubínek.
Vše ale začínalo nabírat grády.
V únoru jsme též oslavili jeden rok bytí a krátce po příchodu opravdového bubeníka Ťafky-Karla se odehrál viktimózní reunion (opět díky pí Shánělové, jíž vděčíme olbřímí díky) v podobě "Koncertu ke 13 měsícům ŠK". Povedl se - sestava byla: JJK- Járdi-Jiří (již jako flétnista)- Šávek- Stavra- Ťafka (Karel)- Haitower- Ježek.
Ve stejné době jsme získali fajnovou zkušebnu i s kamny, , kterou se slujeme dodnes.
 
Ve stejné sestavě a tkařka i repertoáru jsme upsořádali v květnu benefiční koncert, kde se poněkud hravým způsobem vybralo asi 170 Kč. (Diváci po nás házeli mince, bankovka nepřilétla žádná).
Vyvrcholením tohoto přerodu mezi archaickým a středním obdobím byl bezesporu koncert v Žamberku, jemuž předcházelo mnoho velmi divokých zkoušek s obmněňující se soupravou Ťafkovou.
V Žamberku jsme uvedli 16 písní, z toho 8 vlastních a 8 přejatých.
Zde se začla tvořit i současný repertoár- například Štrausátko podivné, Jihomil, Divočáci...
Také vyšel zcela zapomenutý "Singl 2".
 
Hráli jsme v sestavě:
Haitower- zpěv, občas ak. kytara
JJK- akustická kytara, zpěv
Járdi- kytara elektrická
Ježek- akustická kytara
Jiří- příčná flétna
Stavra- perkuse, zpěv
Ťafka- Karel- bicí
 
Šávek byl zrovna na vandru.
 
Po prázdninách byla uspořádána velkolepá natáčecí zkouška s hostující klávesistkou Tetou. Tam byl již Stavra na konci svého působení v ŠK- 9.9. 08 byl z kapely odejit, ale nazanevřel na ni, zůstal dále manažerem a členem realizačího týmu. V té době došlo k odstavení Ježka a Šávka, kteří sice nebyli nikdy vyhozeni, ale pomalu s námi přestali úplně hrát.
 
Na podzim roku 2008 jsme se stáhli z výsluní koncertních pódií a pilně cvičili nové písně, ketré jsou i teď základním kamenem našeho repertoáru: např. Žigulík, Nezbedník, ,.!.
Pomalu jsme se také začali připravovat na koncertně nabitou první půli roku 2009.
 
Rok 2009
Poté, co se přehoupl rok 2008 do roku 2009, JJK byl obdařen elektrickou kytarou a kapela se začínala "aparátit". Po tuhých zkouškách v nepohodlí mrazivé zkušebny jsme se odhodlali udělat první koncert v Undergroundové svatyni nazvaný Krtek 2 (Krtek 1 byl v Žamberku).
Koncert byl zaznamenán na mikrofon Genius a výsledkem je  deska "II roky live", neboť Krtek 2 byl zároveň i oslavou našeho dvouletého výročí.
 
V té době jsme hráli v sestavě:
JJK- doprovodná kytara, zpěv
Haitower- kytara, baskytara (od Krtku 3), zpěv
Járdi- sólová kytara
Ťafka-Karel- bicí
Jiří- příčná flétna
 
Toto "krtkové období" následovalo dalším koncertem- Krtkem 3 v květnu, kde již Haitower disponoval opravdovou baskytarou. Mezitím jsme naprosto pozitivně zhodnotili Krtek 2 jakožto naprosto nepředstavitelnou směsici ryků, doprovázenou naprosto independentní flétnou v rukou Jiřího, doplněnou výborně zaechovaným zpěvem, hnaným přes Járdiho CD přehrávač.
V této době také vznikly další známé písně: Pionýrská, Regé I, Galimatyáš, Surrealistická, Punk a výživa, Baroko, Vesnický pankáč či Ranní sraní.
 
Naším velkým úspěchem bylo hraní na dětském dnu v Nemošicích 6. června, kde jsme i přes absenci bicích a flétny podali úctyhodný výkon, hodný naštvaných pankových muzikantů.
Toto období bylo velmi veselé, zakončené krásně navštíveným Krtkem 4, který udělal o horkém letním dnu krásnou tečku za tímto bezesporu štastným obdobím. Ještě by se slušlo napsat, že jsme natočili "retro-unplugged album" Apríl, kde jsme opět hráli na staré nástroje, jako tehdy před dvěma lety, též u JJK doma. S kapelou při nahrávání naposledy hrál Ježek a na chvíli se navrátil i Stavra, který ale hostoval na všech Krtcích i dalších vystoupeních. A také koncert sesterské kapely Absolutní zdepácy ve Vranově nad Dyjí (obsazení: JJK- Járdi- Ťafka- Jiří- Tonda- Zdepy- Trusina).
 
Po tomto koncertě jsme z komerčních důvodů ohlásili rozpad, i když jsme se rozhodně rozpadnout nechystali. Na podzim jsme se úlně stáhli do zkušeben jak v Pardubicích, tak v Habřině Vlčí, kde jsme stvořili další úspěšné megahity: Bezdomovec, Maříž, Potrubní pošta, Psychedelická...
V kapele to ovšem přestalo klapat a pomalu jsme se ocitli koncem roku 2009 v nejtěžší krisi, kterou jsme zatím zažili. Bylo to opravdu velmi krušné období, každý fanoušek opravdu věřil, že jsme se rozpadli.
 
Rok 2010
 
V lednu jsme se rozešli s dosavadním basákem Haitowerem.
Poté oslavili 3 roky.
V dubnu k nám přibyli: zpěvačka Terka  a nový basák Vojta. Začali jsme se znovu rozjíždět, hráli jsme v " růžovém domě v Polabinách", vrcholem  byl festival Yanderov v červnu a poté fesťák Upanišády v říjnu.
Unplugged koncert v Ličších Kotcích v Českém ráji, kde jsme založili jilemickou pobočku našeho fanklubu a vydali Singl 3.( v červnu)
 V září jsme vydali jsme po třech letech čekání Unbichli.
a podzim dvě vystoupení ve Vlčí Habřině, v prosinci opět "růžový dům".
 
A zbytek....... Juta je lepší než sisal!